Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_9728

Resort Sofitel Phokeethra | Thajsko

Naší první zastávku v Thajsku byl Sofitel Krabi Phookeethra Golf and Spa resort. Tenhle resort je poměrně známý díky svému bazénu, který je největší v této zemi. Nemohla jsem se dočkat, až jej uvidím.

Jako první nás uchvátila recepce – téměř jako v nějakém zámku. Do Thajska jsme jeli 14 hodin autobusem a v pohodlných teplácích, takže jsme se trochu styděli za to, jak jsme vypadali. Když jsme se usadili do gauče, personál nám donesl vychlazený drink a vlhký ručník, který jsme oba po té dlouhé cestě ocenili. Poté, co jsme vyplnili ubytovací kartu, nás zavedli do našeho pokoje. Bylo téměř jedenáct večer, takže jsme si dali sprchu, snědli ovoce a dortíky, které jsme tam měli na uvítanou, a šli jsme spát.

 

LOKACE

Resort je poměrně daleko od centra města Krabi. Buď si můžete pronajmout motorku (150 bahtů na den), či si objednat taxi, které je ale poměrně dražší avšak mnohem pohodlnější (800 bahtů na den). Resort je kousek od pláže, na které skoro nikdo není. Resort Sofitel, jako jeden z mála 5 hvězdičkových resortů v této lokalitě, nemá vlastní pláž. Je třeba přejít přes silnici. Ta je obvykle prázdná, ale díky blízké těžbě tu občas projíždí nákladní vozy. Doporučuji vám si při přecházení dávat pozor.

 

POKOJ

Náš pokoj byl velmi prostorný a vyzdobený v klasickém koloniálním stylu s dřevěným nábytkem. Pokoj měl i malý balkón s dvěma židlemi, ale ten jsme moc nevyužili – většinu času jsme trávili u bazénu.

Koupelna byla skvělá – velká vana a sprchový kout, spousta ručníků a co mě opravdu nejvíc potěšilo, byla kosmetika L’Occitane. Miluji vůni jejich produktů! Dokonce jsem si odvezla jejich menší balení s sebou domů.

Jediné, co mi na pokoji vadilo, byla jejich Wi-Fi. Většinu času jsem nebyla schopná najít signál, a když už jsem ho našla, tak byl velmi slabý a pouze na jednom místě v pokoji.

 

LÁZNĚ

Lázně So Spa byly téměř jako nějaký chrám. Uprostřed něho byl altán se zlatou sochou a okolo něj se nacházeli krásné soukromé lázeňské místnosti. Veškeré procedury jsou zde s použitím kosmetiky L’Occitane. Znovu jsem se zaradovala, protože mě zde čekala hodinová masáž.

Když jsme dorazili do lázní, uvítali nás s úsměvem na tváři a donesli nám osvěžující nápoj. Zavedli nás do jedné z malých místností, kde nás čekala hodina rozmazlování v podobě thajské masáže. Málem jsem tam usnula. Když masáž skončila, zavedli nás do odpočívárny a donesli nám vynikající sušenky a zázvorový čaj.

 

RESTAURACE

Sofitel má celkem tři restaurace – italskou, thajsko-indickou a mezinárodní. Druhý večer našho pobytu nás čekala luxusní večeře v jejich italské restauraci Ristorante Venezia. V restauaraci bylo spoustu různých osvětlení, což společně s italskou hudbou vytvářilo velmi romantickou atmosféru.

Jako první jsme si objednali víno – co taky jiného popíjet s vaším partnerem k vynikajícím italským pokrmům. Jídlo bylo fantastické - psala jsem o něm minulý týden v pondělním Editoriálu.

Tato romantická restaurace se každé ráno měnila na chaotický bufet. My jsme raději zůstali sedět venku, kde nebylo tolik lidí, a mohli jsme si užívat výhled do zahrady. Bylo zde na výběr spoustu druhů vynikajícího jídla. Měli jsme většinou mix uzenin, slaniny, pečiva, zeleniny a ovoce. Servis byl také velmi dobrý.

 

PROSTŘEDÍ

Největší pozornost tu má jejich bazén. Ten s jeho rozlohou okolo 7 tisíc metrů čtverečních je největším bazénem v Thajsku. Je v něm i vodní bar, kde jsme si každý den vychutnávali chlazené pivo. Ten kdo si zaplatí za VIP pokoj, dostane také přístup do VIP části bazénu. My jsme sice nebyli VIP hosté, ale i tak jsme se vydali na průzkum a našli jsme tam obří houpací síť přímo v bazénu. Nazvala bych tento resort resortem houpacích sítí – nejen v bazénu, ale jsou jich tu desítky různě rozmístěné po resortu mezi palmami.

Resort je také vhodný pro rodiny s dětmi. Je tu velký dětský bazén, dětský koutek a resort organizuje každý den různé výtvarné a jiné kreativní činnosti pro děti.

Sofitel Phokeethra nabízí spoustu aktivit, které tu můžete dělat, ale take vám nabídne organizované zájezdy po okolí. 

 

Více informací a možnost rezervace pokoje na stránkách Sofitel Krabi Phokeethra.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

PODCASTHOUSE

 

 

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

     

 

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

TOPlist