Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_9728

Dominikánská republika | vinařský turismus

Dominikánská republika má vhodné půdní a klimatické podmínky pro pěstování vinné révy. Oblast Azua na jihozápadě Dominikánské republiky se po celý rok vyznačuje nízkou vlhkostí vzduchu a vysokým procentem slunečných dnů.

Hotel OcoaBay proto investoval do výstavby soukromé vinice a stal se tak vůbec prvním hotelem v karibském regionu, jež spojuje pláže, hory a vinařský turismus. „Hotelový komplex OcoaBay spojuje zásady ekologicky udržitelného cestovního ruchu při zachování přirozeného prostředí a přírodních zdrojů,“ říká o projektu jeho zakladatel Gabriel Acevedo. Vinařská turistika je další přidanou hodnotou

Dominikánské republiky jako turistické destinace. První vinice o rozloze 7 000 m2 zde vznikla v roce 2010. Od té doby se sklízí pravidelně dvakrát ročně (v červnu a prosinci). Z kvalitních plodů se vyrábí bílá, červená i růžová vína. Projekt v počátcích podpořili uznávaní vinařští odborníci z Chile a Španělska.

„Díky úsilí a trpělivosti pana Gabriela Acevedo a Soraya Méndeze, autorů tohoto projektu, je nyní Dominikánská republika ukázkovým vzorem pro rozvoj enoturismu také v ostatních karibských zemích”, říká známý španělský enolog Elías Pastor.

Elías Pastor uvedl, že se za 40 let svého působení v oboru vinařství dosud nesetkal s projektem, který by spojoval hory a pláže spolu s pěstováním kvalitního vína. Vinařská turistika představuje ve Španělsku každoročně pohyb čtyř milionů osob.

Každý člověk utratí v průměru 12 eur za degustace, vstupy na vinařské stezky, nákup vína a prohlídky, dodal Pastor. 

Více na www.ocoabay.com


Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

PODCASTHOUSE

 

 

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

     

 

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

TOPlist