Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_9728

Tongsai Bay resort na ostrově Koh Samui

Po všech mých strastiplných a dobrodružných cestách na mém mini skútru po kopcích a kamenitých cestách po ostrově Koh Samui jsem byla vyřízená. Moje nohy vypadaly jako bych prošla bitvou. Tak to dopadá, když řídíte skútr po 10 letech a rozhodnete se vydat do džungle. Naštěstí jsem věděla, že poslední tři dny na tomto ostrově strávím v nádherném resortu Tongsai Bay.

Při příjezdu do resortu na mne koukali s překvapením – blondýnka na skútru s odřenýma nohama a s báglem, který je snad větší než ona, si to razí na pětihvězdičkový resort. Naštěstí mě pustili.

Na recepci mě s úsměvem na rtech přivítali slovy „Sawadee ka“ (Dobrý den) a usadili do velké sedačky. Během vyplňování ubytovací karty jsem dostala ledový ručník a osvěžující drink na uvítanou. Přišel mě také přivítat manažer resortu Daniel. Potom mě zavezli buggynou do mojí vily. Slečna, která mě do ní zavezla, mi zároveň udělala prohlídku mého domova na následující tři dny a ukázala mi, kde co je a co jak funguje.

VILA

Při příchodu do mé vilky mě jako první zaujala terasa, kde jsem měla svůj soukromý bazén, lehátka a vanu s kytičkami a výhled na zátoku. Miluji soukromé bazény, ve kterých se můžu kochat pohledem na krajinu.

Vila byla rozdělená dalo by se říct do tří částí. V první části byl gauč se stolkem, na kterém mě čekal uvítací dopis, mísa s čerstvým ovocem a vynikající sušenky. Prvně jsem ochutnala jablko, co chutná jako hruška. Chvíli jsem byla trochu zmatená, zda je to hruška či jablko, ale pak jsem našla letáček s popisem různého ovoce a to, do kterého jsem kousla, se jmenuje papple (pear+apple).

Z první části do druhé vedli menší schůdky, které tyto dvě části nenápadně rozdělovaly, a za nimi byla obrovská postel s nebesy, ve které jsem každý večer usínala jako nemluvně. Poslední částí byla prostorná koupelna se spousty zrcadel a sprchový kout s výhledem do soukromé mini zahrádky.

Pokojová služba byla perfektní. Dvakrát denně přišel personál, který vilu uklidil, donesl čerstvé ovoce, zatáhl či roztáhl závěsy, ustlal či připravil postel na spánek. Den jsem většinou završila nočním koupáním se v bazénu a posloucháním šumění moře. Jednou chci v takové vilce žít! 

JÍDLO A RESTAURACE

Na první večeři jsem měla zamluvený venkovní altánek na pláži. Vlastně to byly altánky dva. V jednom seděl muzikant, který mi při večeři hrál na nástroj zvaný Ra Nard Aik. Pod altánkem seděla na koberečku kuchařka, která mi připravila vynikající thajský salát s grilovaným kuřetem. Poté mi donesli grilovanou rybu se zeleninou. Jídlo bylo vynikající, ale nejvíc mě uchvátil pohled na moře a pláž osázenou svíčkami. Miluji, když při jídle jsou zapojeny všechny smysly.

Snídaně jsou tu formou bufetu v Chef Chom Thai restauraci, kde každé ráno mě tu uvítala při příchodu paní Pu, která tu servírovala zeleninové a ovocné energetické koktejly. Nebyla jsem překvapena, že Pu pracuje zrovna tady. Nakonec jsem ani ty energetické koktejly nepotřebovala, protože Pu mě svou energií a neustálým smíchem dobila už během prvních několika sekund. Vedle koktejlů jsem měla na výběr čerstvé pečivo, zeleninu, různé cereálie, jogurt, sýry a uzeniny. Med tu servírovali přímo ze včelího plástu. V rohu stál pouliční vozík, kde jsem mohla ukojit své chutě po thajských nudlích. Z restaurace byl krásný výhled na moře, ale to je tu odevšad.

V této thajské restauraci jsem si ten den užila i večeři s kamarádkou při západu slunce. Jako první nám pan Pong namíchal rýži s kousky krevet s tradičními thajskými surovinami. Poté jsme měli na výběr různé druhy masa z grilu, ovoce, zákusky a moje milované satay s burákovým dipem.

Další restaurací je Po-Lad Beach Bistro & Bar, které jak podle názvu asi tušíte, se nachází přímo na pláži. Servírují tu jak thajskou a čínskou kuchyni, ale i také západní kuchyni. Já si tu k obědu objednala kuřecí mix s kešu oříšky a rýží. Součástí je i bar, kde jsme měly jeden večer ochutnávku koktejlů s ingrediencemi, které tu pěstují, a nikdy předtím jsem o nich neslyšela. Nabrané kalorie můžete spálit procházkou do své vily po chodníčkách vedoucí krásným prostranstvím, anebo můžete požádat obsluhu restaurace o zavolání buggy jako jsem to dělala já :)

 

LÁZNĚ

Po 13 hodinnové cestě autobusem na ostrov Koh Samui a po tahání se s velkým a hlavně těžkým báglem byly moje záda v troskách. A jaká by to byla návštěva Thajska bez masáže. Byla jsem v sedmém nebi, že na mě čekala masáž v nádherných lázních Prana Spa.

Při příchodu jsem byla uvítána úsměvy masérek, které mi donesly ledový ručník a domácí bylinkový čaj. Také mi donesly menší dotazník, kde můžete zmínit své zdravotní problémy, na jakou část těla by se měly masérky zaměřit, jakou vůni oleje budete chtít a zda preferujete jemnou či drsnější masáž.

Měla jsem balíček zvaný Tongsai for ladies. Jako první jsem si oblékla něco, co bych nazvala lázeňské plenky – na fotce pochopíte proč tomu tak říkám :D Pak mě zavedli do bylinkové páry. Ze začátku se mi trochu hůř dýchalo díky indickému šafránu, ale pak jsem si zvykla. Jako další mě čekal peeling celého těla, bahenní zábal a poté venkovní koupel, ke které mi donesli bylinkový čaj a sušenky. A to hlavní přišlo na závěr. Úžasná hodinová masáž celého těla i hlavy a obličeje. Přála jsem si, aby to nikdy neskončilo. Na rozloučenou jsem dostala jejich vynikající čaj a spoustu úsměvů.

 

ZÁBAVA

Na resortu mimo svého soukromého bazénu najdete další dva velké bazény. Jeden se nachází přímo na pláži společně s dětským bazénem. Další je o trochu dál a je určen jen pro dospělé, kteří si přejí užít nerušeného koupání a úžasného výhledu na zátoku.

Na pokoji naleznete Tongsai Times noviny, ve kterých se můžete dočíst různé novinky a zajímavosti o resortu, společně s WOW programem, ve kterém se zase dozvíte, jaké aktivity daný týden můžete vyzkoušet. Můžete se naučit něco o Thajské kultuře, zajít si na výuku thajštiny, vyzkoušet si vyřezávání do ovoce, uvařit si něco z thajské kuchyně či si zajít na koktejlovou party na pláži.

Já si v pátek šla užít filmový večer, který se koná přímo na pláži pod širým nebem. Sedla jsem si do jednoho z bean bagů a než film začal, užívala jsem si výhledu na moře a hvězdy. Během filmu nám obsluha nosila popcorn a drinky podle mé libosti.

Na pláži se nachází vodní sportovní středisko, kde si můžete půjčit například kayak, paddleboard, mini katamarán zvaný Hobie Cat, vybavení na windsurfing či věci na šnorchlování. Rozhodně tu mají tolik aktivit, že nudit se rozhodně nebudete.

VÍCE INFO A ROZLOUČENÍ

Tongsai Bay se nachází na severovýchodní části ostrova Koh Samui v tiché zátoce bez člunů a lodí se soukromou pláží jen pro hosty resortu. Na resortu je celkem 83 pokojů a vil a ze všech je výhled na moře. Měla jsem možnost navštívit i ostatní vily a pokoje různých kategorií. Resort uspokojí každého.

Togsai Bay je označován jako zelený resort, což můžete pozorovat po celém resortu. Mají vlastní čističku vod, naleznete tu koše pro recyklaci, každá vila má jeden hlavní vypínač, kterým můžete vypnout všechny světla a klimatizaci najednou a vodu zde dostáváte ve skleněných láhvích. Moc se mi líbili různé cedulky s radami a taky kousek dřeva, který dáte na postel, pokud chcete vyměnit či ponechat povlečení. Mýdla, šampony a dokonce i osvěžovače toalet jsou přírodní produkty. Ochrana životní prostředí je pro tento resort nejvyšší prioritou.

K tomu všemu jsou tu všichni hrozně příjemní a neustále se na mě usmívali. Jejich pohostinnost a vstřícnost ke všem mým požadavkům byla bezkonkurenční. Moc děkuji za všechno a snad zase někdy příště.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

PODCASTHOUSE

 

 

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

     

 

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

TOPlist