Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_9728

Za lyžařskými zážitky do Itálie

Celá Evropa hlásí ideální podmínky pro lyžování. Nejinak je tomu i v Itálii. Přinášíme tipy na lyžování v italských Alpách a Dolomitech. Nachází se zde spousta dobrých lyžařských středisek. K nejznámějším z nich patří Livigno, Arabba-Marmolada, Bormio, Tre Valli, Val di Fassa, Pozza di Fassa nebo věhlasné údolí Val di Sole.

Lyžování v Itálii se stalo vyhlášené díky službám na vysoké úrovni, vynikajícímu terénu pro lyžování a dokonale upraveným sjezdovkám. Jsou zde velmi příznivé sněhové podmínky díky vysoké nadmořské výšce. Těšit se můžete na časté slunečné počasí.

Doporučení na jednotlivá lyžařská střediska

Val di Fassa Itálie

Údolí Val di Fassa v Itálii je součástí známého okruhu Sella Ronda. Délka lyžařských tratí je zde více jak 400 km. Oblast je obklopena horským masívem Gruppo del Sella s nejvyšší horou Marmolada (3.342 m n. m.).

Pozza di Fassa Itálie

Pozza di Fassa je malá horská vesnička v malebném údolí Val di Fassa. Pro lyžaře jsou zde dva hlavní lyžařské areály. Prvním je Fassa Carezza (60 vleků a 123 km sjezdovek) a druhým Trevalli (36 lanovek a vleků a 100 km sjezdovek).

Tre Valli Itálie

Oblast Tre Valli se skládá ze tří lyžařských středisek. Patří mezi ně Lusia Bellamonte, Passo San Pellegrino a Falcade.

Livigno Itálie

Livigno je považováno za jedno z nejlepších a nejmodernějších lyžařských středisek v Itálii, potažmo v Evropě. Nachází se zde 115 kilometrů lyžařských tratí. Z toho je 75 km na jižním svahu Carosello a zbylých 40 km je na severním svahu Mottolino. Dále se zde nachází bohatě vybavené snowparky a dobře upravené tratě pro běžkaře.

Val di Sole Itálie

Údolí Val di Sole tvoří lyžařská střediska Marilleva Folgarida, Peio a Passo Tonale. Sjezdovky se zde nachází ve výšce od 900 do 3.000 m n. m. Celkem je zde 130 km upravených sjezdovek. K dispozici je 60 kabinových a sedačkových lanovek a 70 km běžeckých tratí.

Arabba - Marmolada Itálie

Arabba je hlavním centrem údolí Livinallongo, které obklopují ty nejkrásnější vrcholy Dolomit. Středisko se nachází na úpatí Sella Ronda. Nachází se zde 62 km lyžařských tratí.

Bormio Itálie

Bormio je jedno z nejlepších italských středisek. Nachází se v nejsevernějším cípu Lombardie, na konci údolí Valtelina a je třetím nejvýše položeným italským střediskem. Naleznete zde plno nejrůznějších sjezdovek vhodné pro rodiny s dětmi i jednotlivce. Na své si přijdou nejnáročnější lyžaři a milovníci adrenalinových sportů.

Kromě lyžování je Itálie známá pro své gurmánské speciality a pohostinnost. Lyžařská střediska jsou také oblíbená pro svůj noční život. Přidáváme náš tip na cestovní agenturu valek-tour.com, která se na Itálii specializuje. Na jejich portále si pak můžete vybrat ze široké nabídky lyžařských zájezdů.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

PODCASTHOUSE

 

 

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

     

 

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

TOPlist