Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_9728

Hotel Pyramida v Praze

Čtenáři jednoho zpravodajského portálu označili OREA Hotel Pyramida za druhou nejošklivější stavbu v Praze. Břevnovský hotel  nicméně klame tělem. V útrobách unikátní stavby, která se kdysi dočkala i několika ocenění, se ukrývá jeden z nejlepších hotelů ve své kategorii v Praze. Čtyři hvězdičky, unikátní rudolfinská restaurace a z teras pokojů v horních patrech výhled na panoráma Břevnovského kláštera a Hradčan. Moc podobných staveb v Praze nenajdete…

Zatímco mezi architekty v soutěži o nejošklivější stavbu „bodoval“ hotel u stanice metra Želivského a Pyramida nebyla zmíněna ani jednou, veřejnost jí přiřkla rovnou druhé místo za budovou bývalého Federálního shromáždění.  Hotel Pyramida přitom už v době svého vzniku patřil k těm nejexkluzivnějším ve své kategorii.

Historie ve znamení trojúhelníků

„Nesmí překročit výšku stávající zástavby, ale zároveň se z ní musí vymykat“ – tak znělo zadání architektonické soutěže na stavbu nového Domu rekreace ROH. Psal se konec 60. let a Prahu sužoval nedostatek kvalitních hotelů. Částečně vyřešit to měla právě nová budova Na Dlabačově, jen kousek od historického centra Prahy.

Soutěž vyhráli manželé Cajthamlovi – se svou odvážnou architektonickou hrou v duchu brutalismu, která pracovala s rovnostrannými trojúhelníky ve třech hlavních křídlech. Stavět se začalo v roce 1980, poslední z kolaudací proběhla v roce 1987, v dalších letech pak došlo k několika přestavbám. Dnes je z Domu rekreace ROH moderní čtyřhvězdičkový hotel, který patří do největší české hotelové sítě OREA HOTELS

Změnila se fasáda i interiér

Fasádní šeď po revoluci vystřídala jemná béžová barva a ke změnám logicky došlo i v interiérech hotelu, který se přejmenoval na hotel Pyramida. Hotelových pokojů je více než 350 ve třech křídlech, koncové pokoje pak mají terasy – z těch je ve vyšších patrech vidět panoráma Prahy - od kláštera na Břevnově po Hradčany, za kterými v noci září Praha.

Bydlet je tu možné ve standardních pokojích, za cenu, která je přijatelná i pro běžného Čecha, což není v Praze rozhodně standard, v nabídce hotelu jsou ale i exkluzivní pokoje na soukromém patře s omezeným přístupem ostatních hostů. Většina hotelových pokojů je vybavena WI-FI a 4 z nich jsou zařízené pro handicapované hosty. Celý hotel je samozřejmě bezbariérový a také nekuřácký. Prostory recepce, lobby, chodeb i pokojů prošly kompletní rekonstrukcí a mohou se pochlubit opravdu 4* luxusem a praktickým i bezpečnostním vybavením. 

V době svého vzniku měl být hotel kulturním a společenským centrem. A tahle tradice de facto trvá i dnes. „V přízemí máme devět konferenčních sálů, jako jeden z mála pražských hotelů tady máme i kinosál pro téměř čtyři sta lidí, navíc patříme do menšiny bezbariérových hotelů. I proto se tu konají desítky významných akcí ročně,“ vyjmenovává Zdeněk Hulínský, ředitel hotelu.

24 h hotel

Pro mnoho hostů je výhodou možnost ubytovat se na pokoji kdykoliv v průběhu celého dne, bez ohledu na běžné check-in časy. Pokoj si můžete zamluvit na 3-6-9-24 hodin a využít ho tak pro odpočinek při čekání na let či pracovní schůzku mimo kancelář. Tato služba funguje pro pokoje v kategorii Business, a při využití na 24 hodin se k nejlepší internetové ceně připočítává 10 %. Pro dobu 3-6-9 hodin je hrazená dle vlastního Flexi ceníku.

V kvalitních světových hotelech je podobná služba standardem, a nabízí ji i hotel Pyramida, stejně jako služby concierge.

Chystáte-li pracovní schůzku nebo velkou konferenci, vězte, že konferenční sály pojmou dohromady až 1100 osob, menší prostory jsou řešené pro 20, 40, 80-500 osob, k dispozici je také kinosál.

Právě skvělá dostupnost směrem z letiště, rychlý výjezd z města na Jižní spojku a dostatek parkovacích míst je příjemným zázemím v krásné lokalitě Břevnova.

Relax v bazénu a zážitek v restauraci

Součástí hotelu je i vnitřní bazén s prosklenou stěnou a výhledem na Střešovice. Ostatně ten vznikl souběžně s hotelem. Prošel samozřejmě rekonstrukcí a dnes patří k oblíbeným relaxačním místům hostů. Mimochodem – absolutní čistota a průzračnost zdejší vody je proslulá, a často sem proto trenéři vodí i děti známých osobností. Oblibě se těší i fitness centrum, zdejší sauna, solárium a masážní centrum, kde člověka dají do kupy během klasické masáže, nebo při některém ze speciálních masážních rituálů.

Strategické umístění blízko památek

Pražský hrad, Petřín či Strahov jsou odtud do 15 minut pěšky. Hosté mohou vyrazit „po vlastní ose“ nebo využít výletů organizovaných hotelem, které je možné individuálně přizpůsobit. Specializované vyhlídkové okruhy s kvalifikovanými průvodci hovořícími světovými jazyky je možné domluvit k obsahové i časové spokojenosti hostů. Nechybí výlety po zámcích Středních Čech či do lázeňských měst.

Pro hotel Pyramida bezezbytku platí, že to důležité se ukrývá uvnitř. Ostatně přesvědčit se o tom můžete sami – ať už během luxusní večeře v restauraci, nebo třeba v průběhu romantického víkendu v Praze. 

Orea Hotels

OREA HOTELS (www.orea.cz) je největší síť hotelů v České republice. Pod její křídla patří i OREA Hotel Pyramida (www.orea.cz/cz/orea-hotel-pyramida)  v Praze. Vyberte si některou z nabídek, které se k němu vztahují:

Romantická večeře pro dva (http://www.orea.cz/cz/romanticka-vecere-pro-dva)

Užijte si romantický večer ve dvou v exkluzivní restauraci v rudolfínském stylu – v restaurantu Koppernik. Na programu je sekt, květina pro dámu a hlavně – magické čtyřchodové afrodiziakální menu!

Romantický víkend v Praze (http://www.orea.cz/cz/romanticky-vikend-v-praze)

Užijte si romantiku i po Valentýnu! Využijte naší únorovou nabídku a prožijte víkend v zajetí romantiky v centru Prahy – volný vstup do bazénu, možnost masáží, degustační menu v restauraci Koppernik…

 

KONTAKTY

Oficiální stránky OREA HOTELS: www.orea.cz

Facebook: www.facebook.com/orea.cz

Twitter: twitter.com/oreahotels

 

OREA Hotel Pyramida:

http://www.hotelpyramida.cz/

http://www.orea.cz/cz/praha

Bělohorská 24 Praha 6 169 01

+420 233 102 111 

+420 233 357 312 

info@pyramida.oreahotels.cz

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

PODCASTHOUSE

 

 

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

     

 

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

TOPlist