Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_9728

Emirates Premium Economy slaví úspěšný první rok

Emirates Premium Economy slaví první rok provozu. Od jejího zavedení v srpnu 2022 si tuto letovou třídu vyzkoušelo již více než 160 tisíc zákazníků a v nadcházejících měsících se očekává, že poptávka ještě zesílí. Premium Economy je aktuálně k dispozici na letech do 11 měst po celém světě, přičemž do konce roku by se měl seznam rozšířit na 13.

Reakce zákazníků na Premium Economy jsou velmi pozitivní, poptávka překonává očekávaní a počet rezervací měsíc od měsíce roste, což jen dokazuje atraktivitu této třídy mezi cestovateli, kteří si chtějí dopřát větší komfort během jejich cest. Téměř polovina zákazníků, kteří pro své cesty volí služby Premium Economy, tvoří sólo cestující, druhá polovina představuje páry a rodiny. Více než 60 % pasažérů, kteří si v loňském roce rezervovali let v Premium Economy, byli souběžně členy věrnostního programu Emirates Skywards.

Emirates v současné době provozuje lety s A380 vybavenými Premium Economy na londýnské letiště Heathrow, do Sydney, Melbourne, Aucklandu, Christchurch, Singapuru, Los Angeles, New Yorku JFK, Houstonu, San Francisca a Dubaje, přičemž sedadla v Premium Economy jsou na těchto linkách pravidelně plně obsazená. Od 29. října plánuje Emirates zpřístupnit Premium Economy zákazníkům letícím do a z Bombaje a Bengalúru a další města budou brzy následovat. Aerolinka v současné době provozuje 20 letadel s třídou Premium Economy, z nichž 14 prošlo během posledních devíti měsíců přestavbou a modernizací v rámci retrofit programu vybraných letounů společnosti.

Od srpna 2022 Emirates uskutečnila téměř 4 500 letů s třídou Premium Economy, při kterých urazila více než 36 milionů kilometrů po celém světě. Na těchto letech bylo zákazníkům podáno více než 192 000 jídel z pečlivě sestaveného regionálně inspirovaného menu, včetně jedinečných dezertů zdobených jedlým zlatem. Menu Premium Economy se každý měsíc mění, aby byla zajištěna rozmanitost chutí a jednotlivých pokrmů. K jídlu je v rámci Premium Economy podávána také čokoláda, celkově se již spotřebovalo více než 126 tisíc kusů, dále také 6 700 kilogramů oříšků a 8 650 litrů čerstvého citrónového a mátového džusu, který se na palubě podává zdarma. Bohatá nápojová nabídka Premium Economy zahrnuje také australské šumivé víno Chandon Vintage Brut 2016 spolu s výběrem prémiového bílého a červeného vína.

Iniciativy Emirates v oblasti inovací a nově definovaných služeb v Premium Economy ji vynesly řadu předních umístění a ocenění v kategorii leteckých tříd v soutěžích Skytrax Awards 2023, Business Traveller Awards, Airline Ratings Excellence Awards a Business Traveller Middle East Awards 2022.

 

V květnu letošního roku letecká společnost zahájila globální kampaň s oscarovou herečkou a filantropkou Penelope Cruz, která představuje Premium Economy a její prostorná sedadla. Emirates také umožnila nahlédnout do této třídy médiím a influencerům, obchodním partnerům, zástupcům letišť, cestovního ruchu a státní správy ve městech, jako jsou Sydney, Melbourne, Auckland, Christchurch, Singapur, New York JFK a San Francisco.

Zavedení Premium Economy je klíčovou součástí mnohamiliardového programu modernizace letecké flotily Emirates, v jehož rámci bude nově přestavěn interiér 67 kabin A380 a 53 kabin Boeingu 777. Do konce programu bude instalováno více než 4 000 sedadel Premium Economy a modernizací projde přes 700 apartmánů First Class a 5 000 sedadel Business Class.

Letenky Premium Economy si lze zarezervovat na emirates.com, v aplikaci Emirates App nebo prostřednictvím online i offline partnerských cestovních kanceláří.

Více informací o Emirates Premium Economy zde.

 
 
 

Zdroj foto a video: Emirates

 

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

PODCASTHOUSE

 

 

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

     

 

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

TOPlist