Doporučujeme

V kinech od listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_9295

Zelený oběd v Shangri-la | Editorial

Resort Shangri-la na Maledivách je jeden z největších resortů, které jsem doposud navštívila. Mají tu dokonce vlastní golfové hřiště! Další zajímavostí je, že pokud se vydáte na tento resort, obdržíte dva certifikáty.

Jeden dostanete už během letu za to, že jste překročili rovník. Ještě teď jsme z toho nadšená - poprvé a zatím i na posledy, co jsem překročila rovník. Další certifikát dostanete na resortu za to, že jste na nejvyšším místě Malediv. Docela jsem se nasmála při pohledu na jejich nejvyšší místo -z mého pohledu to byla jen jakási boule.

A teď se konečně dostaneme k tomu, proč jsem tento článek pojmenovala "zelený oběd". Ostrov, na kterém se resort nachází je veliký nejen pro golfové hřiště, ale i pro velkou vlastní zahradu. Shangri-la se tu snaží dodržovat ekologické postupy. Mají zde pravidlo, že při pokácení jednoho stromu, musí vysadit další dva. Dále tu najdete Zahradu šéfkuchaře, kde si resort pěstuje spoustu ovoce, zeleniny a bylinek.

Také zde testují a objevují další druhy, které se dají v této půdě a podnebí pěstovat. Poté pozvou místní farmáře z okolních ostrovů, aby je naučili, jak nové ovoce, zeleninu či bylinky pěstovat. Jakmile farmáři začnou něco z toho pěstovat, Shangri-la jim pomáhá v jejich obchodování a odkupuje to od nich.

Nás během této návštěvy čekal oběd uprostřed této zahrady ve společnosti hlavního šéfkuchaře, který nám to tam vše ukázal a povyprávěl nám o jejich postupech. Bylo to spíše občerstvení, ale bylo to vynikající. Navíc to bylo takové jinačí, když jíte uprostřed zahrady obklopen veškerou tou vegetací a nejste ničím a nikým rušen. Moc jsem si to tam užila.

 

Přeji Vám krásný a úspěšný týden.

Jana Vitoušková – šéfredaktorka luxusniplaze.cz


Webový portál:

www.luxusniplaze.cz

Naše facebooková skupina:

www.facebook.com/luxusniplaze.cz

Náš youtube kanál:

www.youtube.com/user/LUXUSNIPLAZE.cz

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

 

 

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

     

 

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

TOPlist