Doporučujeme

V kinech od listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_9295

Zaostřeno na Dominikánskou republiku

Průzračné vody všech odstínů modré a stovky kilometrů písečného pobřeží, nad kterým se sklánějí vzrostlé kokosové palmy. Pláže Dominikánské republiky jsou rájem pro milovníky odpočinku pod karibskými paprsky i pro dobrodruhy hledající adrenalinové vzrušení. Výjimečnost tamějších pláží navíc jednoznačně potvrzuje celkem dvacet jedna „Modrých vlajek“.

Tuto prestižní mezinárodní certifikaci uděluje každoročně Nadace pro vzdělávání v otázkách životního prostředí (FEE). Vybraná pláž musí splňovat přísné mezinárodní standardy na čistotu vody, ochranu životního prostředí, bezpečnost a kvalitu nabízených služeb.

V obklopení přepychem

Bílé písečné pláže exotické oblasti Punta Cana – Bávaro lákají k romantickým procházkám i aktivnímu vyžití od parasailingu až po závody na člunech. Padesát tři kilometrů dlouhý pobřežní pás lemují hotely a restaurace všech cenových kategorií. Modrou vlajkou se v této oblasti může pochlubit pláž Arena Gorda (hotely Bahía Principe Bávaro, Iberostar, Barceló Punta Cana), Bávaro (hotely Paradisus Palma Real, Barceló), El Cortecito (Grand Palladium Bávaro Resort, Barceló Dominican Beach), Macao (hotel Hard Rock) a Cabeza de Toro (hotely Be Live a Natura Park).

V regionu La Romana – Bayahibe na jihovýchodním pobřeží Modrá vlajka vévodí pláži Dominicus, Nueva Romana (Bahía Príncipe) a Bayahibe (Dreams La Romana). Oblast přitom nabízí mnoho dalších zajímavostí. Je zde k vidění např. Východní národní park, panenské ostrovy Saona a Catalina, vesnička umělců Altos de Chavón s amfiteátrem, proslulá golfová hřiště v Casa de Campo či Jeskyně zázraků s malbami domorodých obyvatel Taínos.

Romantické zátoky a tajemné jeskyně

Poloostrov Samaná v severovýchodní části Dominikánské republiky je ideálním místem pro všechny, kdo chtějí být v maximální harmonii s přírodou, a proto je už po mnoho let vyhledávanou destinací především mezi nezávislými cestovateli. Tropické pralesy, vodopády, jeskyně, národní parky, hory, ostrůvky, malebné zátoky, romantické pláže, háje kokosových palem a endemické druhy zvířat a rostlin dělají z tohoto místa opravdový ráj. Modrou vlajkou se na Samaná pyšní pláže Los Cayos, El Portillo a na ostrově Cayo Levantado La Honda. Samanská letoviska Las Terrenas, Las Galeras a Santa Bárbara de Samaná nabízejí spoustu ubytovacích možností – od menších rodinných hotelů, apartmánů a vil až po luxusní butikové hotely či all-inclusive resorty.

Za dobrodružstvím na Jantarové pobřeží

Milovníci aktivního odpočinku si přijdou na své na severním pobřeží v oblasti Puerto Plata Cabarete. Díky nalezištím jantaru se této oblasti jinak přezdívá „Jantarové pobřeží“ a v průběhu roku se zde pravidelně koná celá řada soutěží mezinárodního věhlasu. Kromě kiteboardingu  a windsurfingu si můžete vychutnat rafting, slaňování, jízdu na horském kole či projížďky na koni. Modrá vlajka plápolá na plážích Costa Dorada (hotely Be Live Marien, Iberostar) a Playa Dorada (Playa Dorada III a Blue Jack Tar). 

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

 

 

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

     

 

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

TOPlist