Doporučujeme

V kinech od listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_9295

Souostroví Maledivy – perla Indického oceánu

Pláže s bílým pískem, romantický ráj s palmami i vyžitím při koupání nebo potápění v tyrkysových lagunách… Souostroví Maledivy tvoří 1196 ostrovů, obydleno jich je však jen asi něco přes 200. Rozhodně je nemůžete všechny obeplout, rozkládají se na ploše až 90.000 kilometrů čtverečních. Hlavní město nese název Male a zabírá celý jeden ostrov. Další velká města jsou Fuvammulah a Hithadhoo. Maledivy jsou ideálním místem pro relaxační exotickou dovolenou.

Kouzelné romantické ostrůvky

Pro romantiky je zde úplně idylické prostředí. Ostrovy nabízejí doslova klidnou a pohodovou samotu a soukromí. Dokonale si tu vyčistíte hlavu a odpočinete od městského prostředí. Ostrůvky mají většinou jen pár set metrů čtverečních a jsou lemovány nádhernými plážemi s bílým pískem, které jsou jak vystřižené z obrázků. Ve svém živlu budou i milovníci podmořského života. Šnorchlování a potápění patří v této destinaci k nejúchvatnějším na světě.

Podnebí a počasí

Na Maledivách je podnebí vlhké. Průměrné celoroční teploty vzduchu se drží mezi 30–32 °C a voda má kolem 27 °C. Pokud chcete zažít období sucha, musíte ostrovy navštívit v lednu až únoru. Na vysoké teploty narazíte od února do dubna, kdy je hlavní turistická sezóna. Od května do října se tu setkáte s monzuny, a stejně tak od listopadu do prosince. V červnu a červenci pak ostrovy sužují velké deště. V tomto období se zde dovolená moc nedoporučuje.

Resorty a hotely

Pokud se budete rozhodovat, ve kterém resortu a hotelu se ubytujete, pak tady máme několik tipů na to nejlepší, co Maledivy nabízejí. Rozhodně nešlápnete vedle, zvolíte-li například Constance Moofushi, The Sun Siyam Iru Fushi, Sun Aqua Vilu Reef, Cocoon, Olhuveli Beach nebo Lily Beach.

Co byste neměli cestou vynechat

Pokud toužíte po poznávání dalších krásných míst, pak se cestou na Maledivy určitě zastavte na Srí Lance a v Dubaji. Obě destinace máte při cestě a zpestříte si tak svůj pobyt na cestách za exotikou o další dokonalé zážitky. 

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

 

 

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

     

 

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

TOPlist