Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_9728

Prosecco Festival 2022: Villa Richter na Pražském hradě

Už 3. září 2022 se můžete těšit na nejlepší svátek milovníků dobrého Prosecca, který se jako každý rok bude konat v nádherných prostorách nejstarší pražské Svatováclavské vinice, jejíž součástí je i úchvatná Villa Richter. Ta se za dobu své existence proměnila ve významný gastronomický bod, který se tyčí nad naší metropolí na Pražském hradě…

I letos se můžete těšit na ta nejlepší Prosecca, jež v rámci degustací ochutnáte, a proč ne hned plnými doušky. A až si vyberete to své oblíbené, doporučujeme koupit rovnou několik lahví, které si můžete v nádherném prostředí a atmosféře vypít se svými blízkými.

Naše redakce na tomto svátku Prosecca každoročně nemůže chybět a užíváme si to vždy naplno. Máme tento festival opravdu rádi i díky tomu, že nad ním má záštitu italská rodinná vinařská značka SERENA WINES 1881, jejíž kořeny se dají dohledat v Benátkách už roku 1390 a kterou Pietro Serena v roce 1881 přivedl k vínu. Dnes toto vyhlášené rodinné vinařství nabízí samé úžasné skvosty, mj. i v podobě právě prosecca.

Nám se na posledním ročníku v roce 2021 podařilo zastihnout Luca Serena, pokračovatele rodinné vinařské tradice za značku SERENA WINES 1881, a rozhovor s ním vám přinášíme zároveň jako pozvánku na letošní ročník.

 

PODCAST: Rozhovor s Luca Serena v rámci Prossecco Festu 2021

 

 

A na co že se můžete těšit na letošním Prossecco Festu 2022:

Na akci budete moci ochutnat širokou škálu šumivých vín z vyhlášené italské oblasti Prosecco. Nebudou chybět ani tematické ochutnávky celé chuťové palety Prosecca – více než 14 značek. Samozřejmě tu naleznete všechny vyhlášené značky jako například Serena 1881, Corte Delle Calli, Serenello, Costaross, Ville D’Arfanta a mnoho dalších.

Ročník 2022 má být významněji spojen s hudbou. Své vybrané Prosecco si budete moci vychutnat při poslechu Djs: Subgate, TGT, Im Cyber a DJ Madelaine.

V rámci festivalu nebudou chybět ani italské speciality a pochoutky, jež budou dokonale vyladěny k šumivým bublinkám, kterých si užijete více než dost. Prostě nezapomenutelný zážitek pro všechny vaše smysly v duchu pravého italského dolce vita!

 

Prosecco Festival 2022

 

Kde: Svatováclavská vinice – Villa Richter, Staré zámecké schody 6, Praha 1

Kdy: sobota 3. září 2022, od 12.00 do 20.00 hod.

Vstupné: 250 Kč včetně degustační skleničky. Vstupenky se kupují až na místě.

Degustační žetony: 10 ks za 300 Kč

Prodejní ceny Prosecca při akci:


– Prosecco DOC, Prosecco Frizzante 0,5 dcl za 1 žeton (30 Kč)
– Prosecco BIO, DOCG, Sekty 0,5 dcl za 2 žetony (60 Kč)

 

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

PODCASTHOUSE

 

 

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

     

 

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

TOPlist