Doporučujeme

V kinech od listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_9295

Poznávací zájezdy na ta nejkrásnější místa

Říká se, že nejlepší dárky mají podobu zážitků. Právě proto přinášíme vybrané tipy na poznávací zájezdy do měst a zemí, které vám rozhodně nesmí uniknout. Ne každý totiž miluje klasické dovolené, kde se všichni jen válejí u bazénu a chytají bronz. Poznávání nových míst, kulturních a historických skvostů je relax nejen pro tělo, ale i pro mysl. V rámci tohoto druhu cestování zároveň zažíváte místní atmosféru, historické památky, autentické kulinářské speciality či hudbu a jazyk daného regionu.

Úchvatná Paříž – sýry, šampaňské a Eiffelova věž

Paříž je jedním z nejnavštěvovanějších měst na světě. Je kolébkou módy, umění, parfémů, neopakovatelného stylu, automobilů a rychlovlaků TGV. Navíc nejen Paříž, ale celá Francie je proslulá svou širokou nabídkou gastronomických zážitků. Ve vyhlášených kuchyních se snoubí ty nejvytříbenější chutě a vůně takových jedinečných pochoutek, jako jsou sýry, šneci, žabí stehýnka, paštiky, tymián, šampaňské a spousty dalších delikates.

V Paříži, hlavním městě Francie, narazíte na nespočet historických míst a památek, jež vás okouzlí na první pohled. Nevynechejte Eiffelovu věž, baziliku Sacré-Coeur, čtvrť Montmartre, náměstí malířů Place du Tertre, krásy zahrad ve Versailles, Moulin Rouge, náměstí Pigalle, gotickou katedrálu Notre-Dame a v okolí Paříže též údolí Loiry. Nenechte si ujít ani vyhlášenou noční prohlídku Paříže. Její podmanivé kouzlo zažijete na večerní projížďce lodí po řece Seině, jež nabídne nevšední pohled na pařížské památky. A to ještě není zdaleka vše. Nejen kvůli těmto krásám si dobře vyberete z nabídky poznávací zájezd Paříž.

Romantický Řím – víno, špagety a památky

Po francouzské Paříži tu máme italský Řím. Starobylé město, které doslova dýchá historií a nespočtem památek. Ani v této destinaci neopomeňte ocenit dokonalou gastronomii v podobě vína, pizzy, italské kávy či zmrzliny, a hlavně domácích špaget i dalších těstovin. Z památek navštivte například Koloseum, Fontánu di Trevi nebo chrám bohů Pantheon. Více se o Římě dozvíte po zadání slovního spojení: poznávací zájezd Řím do internetového prohlížeče.

Kuba – pláže, doutníky, rum a americké bouráky

Poznávací zájezd na Kubu – Kuba je největší ostrov Karibiku, kde na vás čekají vyhlášené pláže jako Cayo Largo, Santa María nebo Cayo Coco. Můžete navštívit i rozsáhlé tabákové plantáže a skalnaté vápencové mogoty v národním parku Viñales. Ujít si nenechte ani nejvyšší bod Pico Turquino v Sierra Maestra nebo americkou vojenskou základnu Guantánamo. Ochutnejte kvalitní kubánský rum a k němu si zapalte kubánský doutník. Vše završte projížďkou v historickém americkém bouráku. To vše a ještě mnohem více představují zájezdy na Kubu poznávací.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

 

 

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

     

 

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

TOPlist