Doporučujeme

V kinech od listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_9295

Obliba Dominikánské republiky u Čechů roste

Podle statistik Centrální banky Dominikánské republiky (Banco Central) zavítalo do země od ledna do prosince 2018 celkem 7 220 334 návštěvníků, což v meziročním srovnání představuje nárůst o 5,7 procent. Z uvedeného počtu tvořili 6 568 888 nerezidenti – v porovnání s rokem 2017 se jedná o více než šestiprocentní zvýšení. Z Česka přijelo 7 687 turistů. Statistiky návštěvnosti z tuzemska tak meziročně vzrostly o rekordních 57,6 procent.

„Na propagaci Dominikánské republiky jako ideální dovolenkové destinace pracujeme kontinuálně od roku 2009, kdy byla v Praze otevřena kancelář s působností pro region střední a východní Evropy,“ uvádí Leila Boasier Budecker, ředitelka Národního turistického úřadu Dominikánské republiky a dodává: „Za deset let nastal v Dominikánské republice výrazný posun kupředu co se týká otevírání nových přímých leteckých linek, investic do rozvoje silniční a hotelové infrastruktury, kvality nabízených služeb a tvorby nových produktů cestovního ruchu.“

Vedle pláží a odpočinkové all-inclusive dovolené se Turistický úřad soustředí na propagaci památek UNESCO, místní kuchyně a kulturních akcí jako jsou únorové karnevaly a hudební festivaly. Od prosince do března pak připlouvají k dominikánským břehům na námluvy velryby hrbaté (keporkaci).

Jak paní Boasier Budecker zdůrazňuje: „Dominikánskou republiku prezentujeme na českých i zahraničních veletrzích cestovního ruchu, pořádáme přednášky pro veřejnost v rámci cestovatelských festivalů a aktivně komunikujeme také na sociálních sítích.“

V oblíbenosti regionů dominuje Punta Cana na východním pobřeží, kam vloni zavítaly 3,9 miliony návštěvníků (7,5% nárůst). Zvýšený zájem zaznamenaly ale i další oblasti jako je poloostrov Samaná, který je rájem pro milovníky přírody, nebo letovisko Puerto Plata na severním pobřeží vyhledávané zejména vyznavači potápění, kiteboardingu a windsurfingu.

Turisté strávili na dovolené v Dominikánské republice v loňském roce v průměru 8,4 dní. Co se týká průměrných výdajů, zatímco v roce 2010 činila částka 107,24 USD na den, vloni se průměrná denní útrata pohybovala okolo 136,48 USD.

Z výsledků analýzy profilu turistů za minulý rok vyplynulo, že pro 5 349 385 byla hlavním motivem návštěvy rekreace a odpočinek. Celkem 94 % dotazovaných uvedlo, že se ubytovalo v hotelových zařízeních a nejčastěji přijížděli do země návštěvníci ve věkovém rozmezí 21–49 let.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

 

 

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

     

 

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

TOPlist