Doporučujeme

V kinech od listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_9295

Ledový hotel

Originální hotel vyrobený z ledu, Sweden’s Icehotel, se otevírá každou zimu a přivítá tisíce hostů než se na jaře znovu rozteče. Hotel již potvrdil, že tento rok bude otevírat své brány 11. prosince a vydal první detaily o tom, jak kompletně předělaný hotel – v pořadí již 26tý – bude vypadat.

Jako obvykle, hotel bude kompletně postaven ze sněhu a sněholedu (stlačení sněhu a ledu dohromady) a každý z pokojů bude navržen různými designéry. Mezi těmito 19ti apartmány bude například jeden vymodelovaný do podoby ruského imperiálního divadla, anebo také pokoj vyzdobený létající ovcí. Dále zde bude například pokoj se slonem v životní velikosti, či interiéry podle Japonských kapslových hotelů z roku 1970.

Společné prostory pak budou osvětleny zmrazenými lustry, které budou ručně vyrobeny broušením ledových krystalů. Vedle hotelu se bude nacházet také bar a kaple též vyrobené jen ze sněhu a ledu. Pravděpodobně nejvíce neobvyklým prvkem budou červené hasicí přístroje, které budou umístěné v každé chodbě. Je to dané zákonem, aby každý hotel ve Švédsku měl dostupné hasicí přístroje.

Každou zimu jsou kusy ledu sebrány ze zamrzlé řeky Torne, které se použijí jako stavební bloky pro hotel následující zimu. Magazín Telegraph nedávno spolupracoval s hotelem a nabídl jako výhru v jedné z jeho soutěží možnost vytvoření designu pro jeden z pokojů. Výherci Mike a Shirley McCrow vytvořili repliku španělské katedrály Cordoba s průsvitnými sloupy a s důmyslně vyřezanými ozdobnými stěnami. Ostatní zájemci, kteří by si přáli navrhnout jeden z pokojů, mohou učinit při zaplacení 140 tisíc liber.

Přespání v hotelu může být náročný zážitek. Zimní teploty v této oblasti – 200 mil za polárním kruhem ve vzdálené vesnici Jukkasjärvi – pravidelně klesnou k mínus 25 stupňům. V izolovaných apartmánech se teplota pohybuje okolo mínus 5 stupňů. Ve vedlejší budově se hosté mohou převléknout do pyžam a dostanou zde spacák do těchto arktických podmínek. Poté se přesunou do hotelu ke spánku. Pokoje jsou velmi klidné a tiché, zdi se při osvětlení blyští, ale někteří hosté mají problémy se přizpůsobit chladu a spí neklidně, pokud vůbec.

Tři noci zde vyjdou na osobu okolo 28 tisíc korun, kdy jednu noc hosté stráví v ledovém hotelu a další dvě noci ve vyhřívaném pokoji. Hotel nabízí například i jízdu na sněžném skútru či výlet za polární září.

Více informací na jejcih webových stránkách www.icehotel.com.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

 

 

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

     

 

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

TOPlist