Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2018

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Tesla P 100 D
Fenomén vozů SUV
Elektromobilita 2020
Pirelli kalendář 2017

A ještě mnohem více...

 

image_8347

Krycí jména | Tip na Vánoční dárek

Máme pro vás redakční tip na hru roku 2016, kde naleznete spoustu napětí a zábavy. Hra Krycí jména je založená na hledání slovních asociací. Při jejich hledání si užiješ spoustu napětí, ale i legrace. Protože se vlastně jedná o karty, dá se jednoduše vzít třeba na letní tábor nebo na prázdniny k babičce a dědovi. Ti se určitě také rádi převtělí do rolí špionů nebo členů špionážního týmu.. Navíc skýtá více variant, například možnost hledání několika agentů současně, což by mohlo mít velký úspěch třeba na zahradní party s přáteli.

Nová hra od Vládi Chvátila, jejíž české vydání uvádí na trh společnost Mindok ve spolupráci s CGE (Czech Games Edition).


Hlavní špión řekne: "Vlna 2". Najdete ta dvě správná slova, která vám pomohou k vítězství?   Skrytou identitu všech 25 agentů znají jen hlavní špióni. Ostatní hráči znají agenty pouze pod jejich KRYCÍMI JMÉNY. Týmy spolu soupeří o prvenství v úspěšném kontaktování všech svých agentů. Hlavní špióni předkládají jednoslovné indicie pro skupinu slov zobrazených na stole. Spoluhráči se pokoušejí uhodnout slova své barvy a vyhnout se slovům patřícím soupeři. Opravdový profesionál nikdy nekontaktuje nájemného vraha. KRYCÍ JMÉNA: skvělá zábava pro všechny, kdo si rádi hrají se slovy.

HERNÍ MATERIÁL

16 karet agentů ve dvou barvách, 1 karta dvojitého agenta, 7 karet náhodných kolemjdoucích, 1 karta nájemného vraha, 40 karet klíčů, 1 pravidla hry, 1 stojánek na karty, 1 přesýpací hodiny, 200 karet se 400 krycími jmény

Můžete hrát ve dvou, ale daleko lepší je, když se vás sejde větší parta, která se rozdělí na špionážní týmy. Třeba na táboře nebo v klubovně. V každém z nich je jeden hlavní špion, ostatní jsou terénní pracovníci. Karty s pojmy, rozložené na stole systémem 5x5, jsou nositelkami krycích jmen tajných agentů, jejichž totožnost znají pouze hlavní špioni. Ti také pomocí slovních nápověd vedou svůj tým k odhalení agentů. Ale nápovědy nejsou jen tak jednoduché!  Každý operativní tým musí vykombinovat, ke kterému slovu na kartě se váže, tedy najít správnou asociaci, a pokud se splete, nese to pro tým následky. V případě, že nechtěně odhalí nájemného vraha, tým prohrává. Cílem je nalezení všech vlastních agentů.

Hlavní špion má tedy zásadní roli. Nesmí dávat najevo žádné emoce a kromě povolené slovní nápovědy nesmí doslova ani hnout brvou, i když vidí, že jeho spolupracovníci postupují špatným směrem.

Ideální společník na party: Party hra Krycí jména měla velmi úspěšnou premiéru na veletrhu SPIEL v Essenu a letos byla nominována na ocenění Spiel des Jahres, což jsou „Herní Oscary“, které představují nejprestižnější ocenění ve světě moderních společenských her. Hra je určená pro děti od 10 let a dospělé. Je velmi rychlá, protože jedna partie trvá obvykle okolo 15 minut. Rozvíjí představivost, asociační myšlení, logiku a týmovou spolupráci.

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

Další portály mediální skupiny HMG:

        

TOPlist