Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_9728

Kiwi.com přináší tipy, jak na nudistické pláže

Koupání bez plavek je pro některé lidi nepředstavitelné, pro jiné je to naopak ten nejlepší způsob, jak si užít chvíle ve vodě a na sluníčku. Trend odhalených těl je však stále diskutovaným tématem po celém světě a každá země má vůči němu vlastní postoj či dokonce právní regulace. Jak to chodí ve světě a jak se na opalování „všude bez“ tváří Češi?

Co se Evropy týče, ve většině zemí je nudismus bezproblémovou aktivitou a cestovatelé zde mají možnost navštívit celou řadu nudistických pláží. Nicméně existují výjimky. Například Malta, která i přesto, že patří mezi velmi oblíbené prázdninové destinace, nudismu nakloněna není, a dokonce i opalování nahoře bez je v zemi nelegální. To samé platí pro Albánii, kde je veškeré odhalování na veřejnosti nezákonné. Podobně jsou na tom i další země jako je Rusko nebo Bělorusko. Některé evropské země jsou na pomyslné škále konzervatismu někde uprostřed. Například Finsko je zemí paradoxu, nudismus nezákonný není, ale lidé nemají povoleno se opalovat na plážích bez plavek, bez ohledu na to, že v saunách je nahota rozšířená. V České republice je opalování nahoře bez povoleno a najdeme zde i několik nudistických pláží.

Co se Asie a Afriky týče, situace je zde o něco komplikovanější, což částečně vychází z náboženského a politického kontextu těchto regionů. Například na Maledivách, které patří k nejoblíbenějším prázdninových destinacím a současně letos zvítězily v soutěži Kiwi.com o nejlepší pláž světa, je přísně zakázáno opalování bez plavek a nahota obecně, stejné je to také na Srí Lance, Filipínách, v Malajsii nebo v Indii. Překvapením není ani nekompromisní postoj Číny, Saúdské Arábie nebo Spojených arabských emirátů. Na druhou stranu například v Izraeli nezákonné opalování „bez“ není a najdete zde i nudistické pláže. V Africe se opalování a koupání bez plavek nedoporučuje, existuje ale několik výjimek, například na soukromých hotelových plážích na Seychelách nebo na Mauriciu, kde je povoleno opalování nahoře bez

Svršky nejraději odhazuje starší generace, mladí jsou zdrženlivější

Nedávný výzkum společnosti Kiwi.com, který vznikl ve spolupráci s výzkumnou agenturou STEM/MARK odhalil, že téměř třetina Čechů má k nudismu pozitivní postoj s lehkou převahou mužů. „Ženy bývají dle předpokladů vůči nudismu rezervovanější. Překvapivým faktem naopak zůstává obliba nudapláží mezi starší generací. Podle našeho výzkumu je tento typ pláží nejpreferovanější mezi Čechy ve věku 45-59 let. Na druhou stranu jen 5 % lidí ve věku od 18-29 let by nudapláže navštívilo,“ dodává Eliška Řezníček Dočkalová, ředitelka Customer Experience v Kiwi.com. Celkově 51 % Čechů uvedlo, že se nudaplážím spíše vyhýbá, nicméně téma v Česku není tabu a mnoho lidí navštěvuje i místní nudapláže. Podle výzkumu jsou nudistické pláže nejvíce vyhledávané mezi Pražany.

I nudapláže mají svá pravidla

Při návštěvě nudistické pláže je vhodné dodržovat psaná i nepsaná pravidla. V první řadě byste se měli ujistit, že se opravdu nacházejí v místě určeném pro nudisty a měli byste se zdržovat v ohraničené části pláže, která je k tomu určená. Pokud se nacházíte na správném místě, co nejdříve odložte stud i svůj oděv. Základní pravidlo na nudistické pláži zní: nezírat na ostatní. Kromě toho, že je to neslušné, okukování ostatních na nudistických plážím je zde skutečně „no go“ zónou. Totéž platí pro fotografování a natáčení na pláži, a to i v případě, že chcete zachytit krajinu a přírodní scenérie. Raději tedy nechte vaše telefony a fotoaparáty doma a užijte si pláž bez zbytečného rozptylování. Velmi užitečnou, ale často opomíjenou radou na závěr je zvýšená obezřetnost vůči slunečním paprskům především s ohledem na části vašeho těla, která na sluneční paprsky nejsou tak zvyklá.Zdroj foto: Kiwi.com, Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

PODCASTHOUSE

 

 

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

     

 

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

TOPlist