Doporučujeme

V kinech od listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_9295

Kde nejlépe nasát vánoční atmosféru?

Vánoce jsou za dveřmi a s nimi se pomalu a jistě blíží i adventní víkendy. Kromě pečení cukroví, výzdoby domácnosti a shánění dárků, můžete nasát vánoční atmosféru i výletem do evropských měst, která se každoročně proměňují na pohádkové zimní ráje. Nechte vánoční shon alespoň chvíli doma a zaleťte si s rodinou či přáteli za nezapomenutelným zážitkem. Společně s letenkovým portálem Letuška.cz jsme pro vás připravili seznam top 5 adventních tržišť, která tento rok určitě stojí za návštěvu.

Krakov

Jedno z nejnavštěvovanějších polských měst je známé svou jedinečnou a kouzelnou vánoční atmosférou. Hlavní trhy naleznete ve staré části města na největším krakovském náměstí (Rynek Główny). Atmosféra starého města se starou tržnicí společně s vánočními trhy a koledami vytváří nezapomenutelnou atmosféru.

Kodaň

Pokud chcete nakoupit stylové vánoční dárky, tak je pro vás právě Kodaň tou správnou volbou. Vánoční trhy tu najdete na více místech. Ten největší se nachází v zábavním parku Tivoli. Ochutnejte místní svařené víno s likérem a kořením nebo jablečné koblihy. Pokud bude počasí přát, městská jezírka se promění ve velká kluziště.

Paříž

I romantická Paříž se může pochlubit magickou vánoční atmosférou. Kromě trhů, na které narazíte na každém rohu, se můžete těšit i na dechberoucí vánoční výzdobu. Výhled na osvícené předvánoční město z Eiffelovky je jistě zážitek, který si budete dlouho pamatovat. Ochutnejte místní punč či domácí svařené víno. Za zkoušku určitě stojí i francouzské speciality jako palačinky (crêpes), šneci nebo cibulačka.

Brusel

Adventní trhy se v Bruselu konají hned na několika náměstích. Najdete zde i kluziště či oblíbené ruské kolo. Vánoční atmosféru podtrhuje nejen nádherná výzdoba, ale též přívětiví obyvatelé města. Při návštěvě Bruselu, hlavně o adventu, doporučujeme ochutnat pravé belgické pralinky a ke snídani si dopřát pravé belgické vafle.

Budapešť

Pravá vánoční atmosféra na vás čeká ve městě plném historických památek. Vánoční trhy si nejlépe vychutnáte u baziliky sv. Štěpána, kde můžete nasát atmosféru přicházejících Vánoc třeba u svařeného vína. Určitě nezapomeňte ochutnat i tradiční maďarské klobásy a langoše. Užijte si vyhlídku na osvětlený budínský hrad nebo budovu parlamentu.

  • VÁNOČNÍ TIP OD LETUŠKA.CZ: Pro všechny, kteří si chtějí naplno užít vánoční pohodu a vypnout hlavu, připravil tým Letušky.cz speciální adventní zájezdy. Stačí, když si vyberete vysněnou destinaci a o zbytek se postaráme. Balíčky na 3 dny obsahují zpáteční letenku, ubytování ve 3* hotelu, snídani a mnoho dalšího. 

  • Ceny vánočních zájezdů a nezávaznou objednávku najdete zde: www.letuska.cz/zajezdy

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

 

 

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

     

 

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

TOPlist