Připravujeme

Obsah:

KVĚTEN / ČERVEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8347

Inaugurační let Emirates A380 přistál v Praze

Emirates se stala první a jedinou aerolinkou, která začala provozovat největší osobní dopravní letadlo světa Airbus A380 na pravidelné denní lince do České republiky. Kultovní letadlo Emirates A380 v Praze přivítali zástupci médií, významní hosté a tisíce leteckých nadšenců. 

Poptávka zákazníků po lince Praha-Dubaj udělala z Prahy klíčovou destinaci pro Emirates v Evropě, což vedlo k rozhodnutí nasadit na linku největší letadlo flotily Emirates. Čeští cestující si nyní mohou užít renomované služby v kombinaci s jednoduchým spojením s více než 150 destinacemi Emirates po celém světě, a to pouze s jedním přestupem v Dubaji. Na palubě tohoto jedinečného letadla se mohou čeští cestovatelé vydat nejen do Dubaje, ale také do dalších oblíbených destinací jako jsou Bangkok, Hongkong, Tchaj-pej a Mauritius.

Emirates také prostřednictvím divize SkyCargo podporuje růst obchodu a export komodit jako jsou české sklo, elektronika a součástky pro automobilový průmysl. Ty putují z Letiště Václava Havla do celého světa.

Letadlo A380 je proslavené svojí efektivností, jelikož spaluje o 20 % méně paliva než konkurenční letadlo podobného typu. Na lince Praha-Dubaj pojme až 519 pasažérů ve třech cestovních třídách. Konkrétně nabídne 429 prostorných sedadel v ekonomické třídě na hlavní palubě, 76 plně polohovatelných sedadel v byznys třídě a 14 soukromých kabinek pro cestující první třídy na horní palubě. Cestující první třídy budou mít možnost využít palubní sprchy nebo se mohou spolu s pasažéry byznys třídy ve výšce 12 000 metrů nad zemí zabavit v kultovním palubním salonku. Obě tyto služby jsou na českém trhu unikátní.

Všichni pasažéři na palubě A380 si mohou užít proslulé služby Emirates, o které se stará palubní personál složený z více než 130 národností. Mezi renomovanými službami nechybí gurmánská kuchyně ani oceňovaný zábavní systém ice s digitálními širokoúhlými obrazovkami. Ten nabízí více než 2 500 kanálů s filmy, televizními programy, hudbou a podcasty. Cestující navíc mohou po celou dobu letu na palubě A380 zůstat ve spojení se svou rodinou, přáteli a obchodními partnery díky bezplatnému palubnímu wi-fi připojení k internetu. Pasažérům, kteří cestují první a byznys třídou, se Emirates postará o dopravu na letiště i z něj prostřednictvím služby chauffeur-drive. Stejně jako na všech ostatních letech Emirates, i na tomto mohou cestující využít nadstandardní povolené hmotnosti zavazadel – 30 kg v ekonomické třídě, 40 kg v byznys třídě a 50 kg v první třídě.

Linka Emirates Praha-Dubaj je provozována pod označením EK 139 ve směru z Dubaje do Prahy, přičemž z Dubaje odlétá v 9:05 a v Praze přistává ve 13:30. Zpáteční let pod označením EK 140 odlétá z Prahy v 15:55 a v Dubaji přistává ve 23:55.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

      

Další portály mediální skupiny HMG:

        

TOPlist