Doporučujeme

V kinech od listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_9295

Hra Krycí jména oslavuje úspěch dalšími variantami

Myslíš, že škola špionáže u nás neexistuje? To máš pravdu, ale přesto se můžeš v tomto oboru zdokonalit, aniž bys takovou speciální školu studoval. Jak udržet pokerovou tvář, která nedá najevo sebemenší záchvěv emocí jako pravý James Bond, či jak chytře spolupracovat s týmem a rozvíjet tak své dedukční a asociační schopnosti, to jsou důležité dovednosti, které se můžeš naučit a budou se ti rozhodně hodit i v životě. To vše a k tomu spoustu napětí a zábavy ti přinese nová hra od Vlaadi Chvátila, jejíž české vydání uvádí na trh společnost Mindok ve spolupráci s CGE (Czech Games Edition).

Špion nesmí hnout ani brvou

Můžete hrát ve dvou, ale daleko lepší je, když se vás sejde větší parta, která se rozdělí na špionážní týmy. Třeba na táboře nebo v klubovně. V každém z nich je jeden hlavní špion, ostatní jsou terénní pracovníci. Karty s pojmy, rozložené na stole systémem 5x5, jsou nositelkami krycích jmen tajných agentů, jejichž totožnost znají pouze hlavní špioni. Ti také pomocí slovních nápověd vedou svůj tým k odhalení agentů. Ale nápovědy nejsou jen tak jednoduché!  Každý operativní tým musí vykombinovat, ke kterému slovu na kartě se váže, tedy najít správnou asociaci, a pokud se splete, nese to pro tým následky. V případě, že nechtěně odhalí nájemného vraha, tým prohrává. Cílem je nalezení všech vlastních agentů.

Hlavní špion má tedy zásadní roli. Nesmí dávat najevo žádné emoce, a kromě povolené slovní nápovědy nesmí doslova ani hnout brvou, i když vidí, že jeho spolupracovníci postupují špatným směrem.

Ideální společník na party

Hra Krycí jména je založená na hledání slovních asociací. Při jejich hledání si užiješ spoustu napětí, ale i legrace. Protože se vlastně jedná o karty, dá se jednoduše vzít třeba na letní tábor nebo na prázdniny k babičce a dědovi. Ti se určitě také rádi převtělí do rolí špionů nebo členů špionážního týmu. A rozhodně to není hra jen pro kluky!  Leckterá holka si ji ráda zahraje také. Navíc skýtá více variant, například možnost hledání několika agentů současně, což by mohlo mít velký úspěch třeba na zahradní party s přáteli.

Party hra Krycí jména měla velmi úspěšnou premiéru na veletrhu SPIEL v Essenu a v roce 2016 se stala vítězem nejprestižnějšího ocenění Spiel des Jahres, což jsou jakési herní Oscary ve světě moderních společenských her.  Po tomto obrovském úspěchu se její tvůrce rozhodl hru rozšířit. Tak vznikly varianty Krycí jména obrázky a Krycí jména duet.

Krycí jména obrázky

Místo karet s krycími jmény zde nalezneš 140 karet s 280 obrázky. Musíš rozluštit, co znamenají podivné symboly na mapě. Označují snad místa, kde se nacházejí špioni? Hra je, stejně jako Krycí jména, určená pro děti od 10 let a dospělé. Je velmi rychlá, protože jedna partie trvá obvykle okolo 15 minut. Rozvíjí představivost, asociační myšlení, logiku a týmovou spolupráci. Hrát ji může 2 až 8 hráčů.

Krycí jména duet

Hra je určena pouze pro dva hráče s tím, že tentokrát nehrají proti sobě, ale naopak společně pátrají po tajných agentech. Je vhodná i jako rozšíření základní hry o více variant.

Více informací na www.mindok.cz.

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

 

 

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

     

 

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

TOPlist