Doporučujeme

V kinech od listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT

image_9295

Bulharsko: Nová neodolatelná destinace

Ještě před rokem 1989 bylo Bulharsko oblíbenou destinací snad všech Čechů. V rámci tehdejších „zájezdů ROH“ se jezdilo buď hromadně vlakem, nebo autem do této slunné země. Bulharsko bylo tehdy velkým pojmem mezi dovolenými u moře, a nebylo pro každého. Byla tam česká infocentra, v restauracích byly v češtině i jídelní lístky a ceny byly víc než přívětivé.

Potom přišel v regionu částečný úpadek, který byl příčinou nulového rozvoje turistického ruchu. Ten ale netrval dlouho a díky hlavně zahraničním investorům se lokalita stala opět velmi atraktivní. Původní návštěvníci by to dnes na některých místech ani nepoznali. Diametrálně se změnily služby, přibyly luxusní hotely, dlouhé a široké pláže jsou pečlivě udržované a plné zlatavého písku.

V současnosti jsou zájezdy do Bulharska sázkou na jistotu v podobě krásné a odpočinkové dovolené. A to jak pro rodiny s dětmi, tak i pro jednotlivce. V nabídkách cestovek naleznete rušná letoviska i ryze odpočinková místa. Stačí si jen vybrat, co máte rádi.

Kvalitní služby za dostupné ceny

Cenově je dovolená v Bulharsku velmi přívětivá, zvláště v poměru k nabízené kvalitě a šíři služeb. Navíc nám aktuálně posiluje koruna, a tak se vyplatí sledovat nabídky last minute Bulharsko.

Letoviska bulharské riviéry

V současnosti nejnavštěvovanějším letoviskem je Slunečné pobřeží. Výčet dalších možností je velmi obsáhlý a žádným svým výběrem nešlápnete vedle. Známými destinacemi jsou Zlaté Písky, Albena, Nesebar, Kiten, Pomorie, nebo třeba Primorsko, kde dříve bylo i letní sídlo tehdejšího komunistického prezidenta, Vila Perla. Pokud toužíte po starobylém prostředí, zvolte malou přímořskou vesničku Černomorec s malebnými městskými plážemi, která se nachází na poloostrově nedaleko Burgasu a Sozopolu. Dovolená Bulharsko, to nemusí být jen o opalování a moři. Je zde spousta míst na výlety, od historických památek až po majestátní hory.

Ubytování, stravování a doprava

Místní hotely mají vlastní bazény, standardem ve výbavě pokojů je klimatizace, a v některých lokalitách fungují i česká informační centra.

Většina lepších hotelů nabízí stravování formou all inclusive a pořídíte je relativně lacino v ceně zájezdu. Chybu ale neuděláte, když si vezmete pouze snídaně a každý den budete objevovat nové gastronomické zážitky v místních restauracích.

Nejlepší doprava je letecká, k dispozici jsou přímá spojení z Ostravy, Brna i Prahy. Hojně využíván je také autobus, či vlastní doprava automobilem.

Moderní aquaparky

V posledních letech se v Bulharsku otevírají velké a moderní aquaparky, kde naleznete spousty sportovního vyžití pro sebe i děti. Například v TripAdvisoru se můžete podívat na TOP 10 těch nej.

Kde vybírat zájezd do Bulharska

Klasické zájezdy či nabídky first minute Bulharsko přehledně vyberete na srovnávači zájezdů NewTravel.cz. Z pohodlí domova a online porovnáte nabídky spousty cestovních kanceláří na jednom místě.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

 

 

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

     

 

Další portály mediální skupiny HMG:

        

     CELEBRITYHOUSE.cz

 

TOPlist